Atilla Yurtkul

İlk ve orta öğrenimimi İzmir’de tamamladım ve 2002 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi-Gazetecilik bölümünden mezun oldum.

Origamiyle ilk tanışmam ilkokul yıllarında TRT’de yayınlanan origami programlarıyla oldu. Bu bu program sayesinde keşfettiğim origami benim için vazgeçilmez bir hobi haline geldi ve yüzlerce farklı modeli katlamaya başladım. Daha ileriki yaşlarımda ise – o zamanlar  Türkiye’de bir origami ustası olmadığı için – dünyanın dört bir tarafından tanıştığım origami sanatçısı arkadaşlarım ve kitaplar sayesinde origami bilgimi daha da geliştirdim.

2011 yılında ilk kez düzenlenen Uluslararası İnternet Origami Olimpiyatları’nda 2. oldum ve aynı yıl öğretmenliğe başladım. 2012 yılında düzenlenen Origami Olimpiyatları’nda 3. lük,  2013 yılında düzenlenen olimpiyatlarda da yine 2.lik kazandım. Uluslararası bir yarışma olan Pratik Origami Yarışması’nda da 1.lik kazandım. Türkiye’de origaminin gelişmesi ve herkesin öğrenebilmesi için binlerce öğrenciye origami öğrettim ve hala da öğretmeye devam ediyorum. Ayrıca çeşitli sergiler ve etkinliklerle, origamiyi her yaştan insana tanıtmaya ve sevdirmeye çalışıyorum.